Opel Zafira Tourer Biturbo


Na základě požadavků z řad našich zákazníků obnovujeme rubriku automobilových testů, ve kterých jsme Vám dříve přinášeli stručná seznámení s novinkami na automobilovém trhu i s vozy z naší nabídky.Naším společníkem bude dnes vlajková loď koncernu OPEL v kategorii MPV, kterou je OPEL ZAFIRA TOURER s motorem 2,0 CDTI BiTurbo.Zafira Tourer představuje prostorné MPV, které na první pohled zaujme elegantní karoserií i zajímavě umístěnými osvětlovacími prvky, což jí v kombinaci s použitou technikou a precizně zpracovaným a líbivým interiérem vyneslo krom jiného i prestižní cenu Zlatý volant v roce 2012.4658mm dlouhý, 1884mm široký a 1685mm vysoký vůz nabídne v pětimístném uspořádání sedadel 710 litrů zavazadlového prostoru, sklopením druhé řady sedadel vzroste objem zavazadelníku na 1860 litrů, přičemž podlaha je téměř rovná. Při přepravě rozměrnějších nákladů oceníme rozměrný vstupní otvor zavazadelníku i nízko posazenou nakládací hranu, jak je patrné z připojených fotografií.Variabilní interiér Opelu Zafira nabídne řadu praktických odkládacích schránek i technických řešení v podobě posuvných sedadel všemi možnými směry, nebo sklopným opěradlem prostředního sedadla druhé řady, které lze jednoduše změnit v komfortní loketní opěrku pro cestující na krajních sedadlech, která je navíc možné posunout o 50 mm směrem ke středu vozu, čímž se zvětší prostor v oblasti ramen a nabídne tak pasažérům na zadních sedadlech prostor a komfort srovnatelný s manažerskou limuzínou. Nechybí dvojice sedadel, která se jednoduchým manévrem vyklopí z podlahy kufru a vytvoří tak třetí řadu sedadel, kterou spolu se zatmavenými zadními okny a roletkami v oknech zadních bočních dveří ocení zejména rodiny s menšími dětmi.
Stanoviště řidiče nabídne velmi dobrý výhled všemi směry k čemuž výraznou měrou přispívá rozměrné čelní okno i množství prosklených ploch celkově. Palubní deska i rozmístění ovládacích prvků odpovídá nové modelové řadě vozů Opel, takže pokud přesednete z Astry, nebo Insignie, najdete všechno tam, kde jste zvyklí.Zatímco u standardní Zafiry Tourer začíná akční cena za nejlevnější výbavu v době, kdy vznikají tyto řádky na částce 407 900,- CZK ( 1,8i 85kW ), verze BiTurbo v nejlepší výbavě Cosmo o které bude dnes řeč přijde bez příplatkové výbavy na 638 900,- CZK, takže musí nejspíš nabízet něco navíc. (aktuální ceníky)Tím něčím je, jak už označení napovídá samozřejmě v prvé řadě pohonná jednotka, kterou tvoří dvoulitrový vznětový čtyřválec o výkonu 143kW ( 195 koní ) přeplňovaný dvojicí turbodmychadel nestejné velikosti. Při nižších otáčkách motoru se jako první roztáčí menší z obou dmychadel, které má menší setrvačnost. Vzduch do motoru proudí přes malý chladič stlačeného vzduchu připojený k menšímu turbodmychadlu, což má za následek prudký nárůst plnícího tlaku bez obvyklého nepříjemného turboefektu a s tím spojený plynulý zátah motoru hned odspodu.
Už při otáčkách 1250 min-1 motor dosahuje točivého momentu 320 Nm, což představuje 80 procent maximálního točivého momentu 400 Nm, který je k dispozici v pásmu otáček od 1750 do 2500 min-1. Ve středních otáčkách proudí vzduch přes obě dmychadla společně a přes větší chladič stlačeného vzduchu. Ve vyšších otáčkách ( cca. 3000 ot/min ) pak nasávaný vzduch proudí do motoru přímo přes lopatky většího z obou turbodmychadel. V kombinaci s šestistupňovou manuální převodovkou dává motor Zafiře velmi slušnou dynamiku o čemž svědčí i výrobcem udávané zrychlení 0 – 100km/h 8,9s. Pravdou je, že pokud to hustota provozu umožňuje, vůz ve velmi krátkém čase snadno dosáhne rychlosti 200km/h a tím jeho hranice ještě nekončí. Jako další téma se logicky nabízí spotřeba, která během našeho testu dlouhého zhruba 600km, kde jsme jako vždy kombinovali městský provoz, cestu po okresních silnicích i po dálnici stylem jaký od uživatele této kategorie vozu očekáváme. Na konci testu činila kombinovaná spotřeba 6,6 litru nafty, což považujeme za velmi slušný údaj.

Celkové dojmy z Oplu Zafira Tourer Biturbo:

Elegantní, pohodlný, dobře vybavený, prostorný, rychlý a výkonný se spotřebou pohybující se v přijatelných mezích. Dojem ze Zafiry byl tedy jednoznačně pozitivní. Kromě výkonného agregátu, kterému jsme se již podrobně věnovali bychom určitě ocenili následující přednosti vozu: • co nás opravdu nadchlo byl příplatkový elektronicky nastavitelný podvozek se systémem FlexRide, který nabízí kromě zlaté střední cesty v podobě režimu STANDARD rovněž volbu SPORT a TOUR. Režim SPORT oceníme při agresivní jízdě, nebo při jízdě po dálnici. S nastavením tuhosti podvozku se změní i barva podsvícení přístrojové desky do červena. Při jízdě po městě, po dlažebních kostkách, nebo tradičně rozbitých okreskách oceníme režim TOUR, kdy vůz znatelně změkne, což samozřejmě zvětší pohodlí uvnitř vozu.
 • dalším prvkem, který musíme pochválit byly příplatkové adaptabilní bixenonové světlomety vybavené automatickou volbou dálkových světel i regulací v závislosti na jízdním režimu, které skutečně perfektně pokrývají rozsáhlý prostor před vozidlem.
 • jak se na vůz této kategorie sluší ve výbavě nechyběly ani bezpečnostní asistenty v podobě systému čtení dopravních značek, systému Opel Eye - signalizace opuštění jízdního pruhu, hlídání slepého úhlu při přejíždění z pruhu do pruhu, nebo akustická signalizace při dojíždění vozidla jedoucího před námi, což oceníme zejména při delších cestách na dálnici na tempomat, kdy řidiči často bojují s únavou a včasné varování před zkracující se vzdáleností, nebo přejetím bílé čáry může zabránit kolizi.
 • Rádio s navigací, připojením bluetooth a integrovaným handsfree bereme v této cenové kategorii jako samozřejmost.

Co se týká cílové skupiny zákazníků, kteří přednosti Zafiry Tourer s motorem BiTurbo skutečně ocení, budou to kromě dobře situovaných rodin bezesporu podnikatelé a lidé na manažerských postech, kteří mají vůz k dispozici i k soukromým účelům a doma rodinu s malými dětmi, popřípadě manažeři středního věku upřednostňující aktivní životní styl, kteří vyrážejí o víkendech na kola apod.Opel Zafira Tourer ve výbavě, kterou jsme měli k dispozici včetně koženého čalounění nabídne luxus i pohodlí manažerské limuzíny, čímž vyhoví požadavkům na reprezentaci a bude jistě i určitým ukazatelem společenského postavení svého majitele. Na dlouhých cestách, se kterými se u manažerů počítá určitě ocení silný motor a vysokou cestovní rychlost vozu v kombinaci s nízkou spotřebou. Kromě bezpečnostních asistentů a audiosystému zpříjemní cestování se Zafirou Tourer vyhřívaná sedadla a volant, automatická klimatizace, couvací kamera, parkovací asistent vpředu i vzadu a další volitelné prvky. A přitom máte pořád vůz, do kterého bez problémů naložíte početnou rodinu, nebo výbavu na víkend na kolech, nebo na dovolenou.Jak bylo řečeno, Opel Zafira Tourer BiTurbo představuje vlajkovou loď, tomu odpovídá i stupeň výbavy, úroveň použitých technologií i cena, která se u námi testovaného vozu včetně doplňkové výbavy blížila k milionu korun. Zde bychom ale měli vzít v úvahu, že většina těch, kdo představují cílovou skupinu zákazníků splní požadavky pro poskytnutí fleetové slevy, čímž se standardní ceníková cena dost zásadně změní samozřejmě směrem dolů. Pokud navíc připočteme možnost odpočtu DPH, pak se s výslednou cenou dostaneme na 794 900,- včetně DPH, tedy 627 971,- bez DPH.Zákazníkům z regionů Pardubice, Chrudim, Kolín, Čáslav, Kutná Hora, Nymburk, Poděbrady jsou podrobné informace o modelu OPEL ZAFIRA TOURER BiTurbo k dispozici u našich autorizovaných prodejců zde: Kontakty
Opel Zafira Tourer - podrobnosti


únor 2014

Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo
Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo Recenze aut - Opel Zafira Tourer Biturbo
© 2019 TUCAR Tuklaty 186, 250 82 Úvaly u Prahy | www.algon.cz