top of page

Poznejte skutečné automobilové klenoty Ameriky

Společnost TUCAR PLUS s.r.o., specializovaný prodejce a autorizované servisní centrum pro automobilové značky Chevrolet a Cadillac bude v termínu od 1. dubna do 31. května prezentovat vozy uvedených amerických výrobců ve významných obchodních centrech v Praze.

Cílem této prezentační akce je seznámení veřejnosti s evropskými verzemi zásadních modelů amerických značek Chevrolet a Cadillac. Společnost TUCAR PLUS se sídlem v Tuklatech nedaleko Úval u Prahy představí celkem tři významné vozy ve třech různých lokalitách.

V obchodním centru Zličín v Praze 5 bude specializovaný prodejce vystavovat aktuální model značky Cadillac s označením XT5.

Tento luxusní americký crossover vyšší střední třídy nabízí neotřelý design a za volantem zcela mimořádnou úroveň jízdního komfortu. Cadillac XT5, jehož délka přesahuje 4,8 metru staví na prostorném interiéru, který je umožněn rozvorem přes 2,8 metru. O tom, že se jedná o rozměrný vůz pro vícečlenné rodiny svědčí také základní zavazadlový prostor o velikosti 850 litrů. Model XT5 disponuje benzínovým šestiválcovým motorem o objemu 3649 cm3 a celkový výkon 231 kW při 6700 ot./min. s točivým momentem 368 Nm při 5000 ot./min. se přenáší na všechna kola přes 8stupňovou automatickou převodovku. I díky možnosti vypnutí jednotlivých válců při nižším zatížení dosahuje Cadillac XT5 kombinované spotřeby paliva pouze 10 litrů na 100 km. Maximální rychlost vozu je 210 km/hod. a působivá je rovněž hodnota zrychlení na rychlost 100 km/hod. za pouhých 7,5 sekundy.

Dalším prezentačním místem společnosti TUCAR PLUS bude v uvedeném termínu Centrum Černý Most na Praze 9. Právě tady se budou moci jeho návštěvníci blíže seznámit s ikonickým vozem Chevrolet Camaro.

K popularitě tohoto modelu přispěla mimo prezentace v americké filmové produkci. Camaro v roli autobota Bumblebee sehrálo hlavní roli ve filmové sérii kasovního trháku Transformers. Chevrolet Camaro nabízí ve své šesté generaci vytříbené externí tvary karosérie, díky kterým se od roku 1966 stal postupně kultovním americkým sportovním vozem. K jeho přednostem patří lehká konstrukce a roky prověřený pohon zadní nápravy, což ho dělá jedním z nejpříjemněji ovladatelných vozů na světě. Dnes se vyrábí Camaro v karosářských verzích Coupé a Convertible. Pod kapotou ukrývá Camaro benzínový vidlicový osmiválec o objemu 6162 cm3 s výkonem 333 kW při 5700 ot./min. Dechberoucí je rovněž hodnota maximálního točivého momentu na hranici 617 Nm při 4600 ot. za min. Osmiválec je kombinován s 6stupňovým nebo 8stupňovým automatem. V nabídce značky Chevrolet je však také konzervativnější verze pohonu pro Camaro, kterou reprezentuje přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s výkonem 202 kW při 5500 ot./min. Ten je nabízen výhradně s automatickou převodovkou čítající osm rychlostních stupňů.

Poslední lokací pro vystavení kultovního amerického vozu Chevrolet Camaro v nejnovější modelové řadě bude Centrum Chodov, který se nachází na Praze 4.

Vedle možnosti osobního seznámení se vozy ve všech uvedených obchodních centrech poskytne společnost TUCAR PLUS veškeré informace k vystaveným modelům včetně ceníku pro případné zájemce o jejich zakoupení. „Tuto prezentační akci jsme se rozhodli realizovat především s tím záměrem, abychom dali široké veřejnosti primárně možnost vnímat skutečnou kvalitu současné špičky americké automobilové produkce. Sekundárně chceme prezentovat také naší společnost jako dlouholetého a zkušeného prodejního a servisního partnera pro obě značky Chevrolet a Cadillac, která velmi brzo představí své nově zrenovované obchodní prostory v Tuklatech u Prahy. Vzájemným kontaktem s potenciálními zájemci dostáváme rovněž unikátní příležitost poznat jejich potřeby, přání a očekávání, které obě značky dokáží technologicky i emočně rozhodně naplnit,“ vysvětlil důvody uspořádání akce Martin Krampera, provozní ředitel společnosti TUCAR PLUS s.r.o.Comments


bottom of page